İnsanın yüzündeki en önemli kısım kaştır. Kaşın rengi, gürlüğü, şekli, kavisi yüz ile uyumlu olmalıdır. Kaş tasarımı, kaş bölgesini tekrar yaratmak ya da eksik olan bölgeyi tekrar yapılandırmak için uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulamada en önemli detay tasarımdır. Yüz yapısına uygun olan ideal kaş tasarımını gerçekleştirmek önemlidir. Bu nedenle detaylı ve sakin bir ön görüşme yapılır. Seyrek veya dökülmüş kaşların yerine yeni bir kaş tasarımı yaparak kaşların araları doldurmak mümkündür. Kaşların uç ve dış kısımlarının aşağıya doru sarkması kişiyi üzgün, yorgun ve yaşlı göstermektedir. Kaş tasarımı ve yapılabilecek olan diğer kombine uygulamalarla bütün bu sorunlar giderilmiş olur.

Çeşitli nedenlerle dökülen, seyrelen, azalan kaş ve saç kıllarının yerine doğal görünüm veren bir efekt oluşturmak için bazı yöntemler geliştirilmiştir. Kaş ve saç ekimi yapılamayan durumlarda, özel boya ve cihazlar yardımıyla, kaş ve saç sorunu olan bölgelere uygulama tekniğine “microblading” denir. Microblading Uygulaması “3D Kıl tekniği” olarak da isimlendirilen “microblading” tekniğiyle saç ve kaşlarda manuel yöntemle yarı kalıcı şekillendirme ve efekt yapılabilir. Bir anlamda kaş dövmesi şeklinde de ifade edilebilen bu işlem sırasında özel boyalar deri altına küçük efektlerin kıl görüntüsü verilerek işlenmektedir. Kaş ve saçları dökülenler, saç ektirme işlemi için uygun olmayanlar, saç ektirme işlemi yaptırmasına rağmen istediği sonucu elde edemeyenlere “microblading kaş uygulaması tekniğini” önerilir. Microblading kaş uygulaması ile dövme karıştırılmamalıdır.

Gerçek kirpiklerin kalınlığını ve uzunluğunu arttıran bir yöntemidir. İpekten hazırlanan malzeme, üst göz kapağında bulunan gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısıyla sabitlenir. İpek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu kişilerin göz yapısına göre değişkenlik gösterebildiği gibi isteğe bağlı olarak da ayarlanabilir. İpek Kirpik Uygulaması ve Sonrası İpek kirpik uygulamasından önce yüzdeki makyaj kalıntıları hassas bir makyaj temizleme sütü ile temizlenir ve yüz temizleme jeliyle yıkanır. Uygulama 1. 5 ile 2 saat arasında sürebilmektedir. İpek kirpik uygulamasından önce 48 saat içerisinde kirpikleri ovuşturulmamalı, kıvırıcı aparat ve kirpik perması uygulanmamalıdır. Uygulama esnasında gözler kapalı kalır. Lens kullanılıyorsa çıkarılır. Yoğun nem ve yüksek ısıya maruz kalmamak için uygulamanın ardından geçen 48 saat içerisinde sauna, solaryum ve buhar banyosundan kaçınılmalıdır. Uygulama sonrası 48 saat maskara kullanılmamalıdır.

Nail Art, son zamanlarda oldukça trend bir uygulamadır. Tırnaklara daha bakımlı hoş ve renkli bir görüntü sağlar. Nail Art kullanımında özel makinesi, özel ince uçlu fırçalar, ve tırnak bantı kullanılır. Binlerce renk, desen ve model uygulanabilir. Buna, yapan kişinin hayal gücü ve kişinin istekleri doğrultusunda karar verilebilir. Tırnaklara öncelikle güzel Nail Art yapılabilmesi için, tırnak bazı ojesi sürülür. Bu oje sürüldükten sonra üzerine sürülen oje çok daha iyi renk ve görünüm verecektir. Bu uygulama için, pigmenti iyi veren ojeler tercih edilir. Çünkü rengi daha belirgin tasarımlar, çok daha güzel görünür. Nail Art Nasıl Yapılır? Tırnağa sürülen baz iyice kuruduktan sonra tırnak süsleme işlemine başlanır. Tırnak süslemenin bir çok şekli mevcuttur.